Proč je země kulatá

Bylo jednou jedno malé království, které leželo na krásné rovině uprostřed širého světa. Král tohoto království byl velice pyšný na svou zemi a chtěl, aby byla nejkrásnější a největší ze všech.

Jednoho dne se král rozhodl, že zemi rozšíří a učiní ji ještě větší, krásnější a rovnější. Požádal proto své nejlepší dvorní rádce, architekty a čaroděje, aby mu pomohli vytvořit toto nové království.

Všichni se sešli, dali hlavy dohromady a začali pracovat na svém úkolu. Používali všechny své znalosti a dovednosti, ale i přes veškerou snahu se jim nepodařilo vytvořit ani kousek takové nové země. Ba naopak, nechtěně vytvořili kouzlo, které způsobilo, že se země stala kulatou jako míč.

Pohádka o tom, jak se stala země kulatou.
Proč je země kulatá, Anička I.

Když si to uvědomili, báli se, že bude král velice rozzuřený, a že je nechá zavřít do vězení a rozkáže, aby tam zůstali navždy. Když však král zjistil, co se stalo, nevěděl, co si má myslet. Byl velice překvapený, ale nakonec se mu zalíbilo, že jeho země je kulatá a rozhodl se ji tak nechat. Král se stal známým a obdivovaným vládcem. A tak zůstala země kulatá navždy.

3.8/5 - (154 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..