Prasátko Pepa stůně

Bylo ráno jako každé jiné, když se prasátko Pepa probudilo. Pepa a její mladší bratříček utíkali ke stolu, kde jim maminka s tatínkem připravili výbornou sladkou snídani. Pepina milovala rohlík s marmeládou a horké kakao. Avšak když dnes snědla půlku rohlíku a vypila trošku kakaa, necítila se příliš dobře. Začalo ji bolet bříško a také se jí na obličeji objevilo hned několik červených a nafouklých pupínků.

„Změřím ti radši i teplotu,“ povídá maminka Pepině. Když se podívala na teploměr, zjistila, že má Pepa i vysokou teplotu. „Zavolám radši panu doktorovi,“ povídá tatínek. Jakmile se pan doktor dozvěděl, že malému prasátku není dobře, ihned sedl do svého auta, zapnul majáčky a s houkajícím autem vyjel Pepině na pomoc.

Pepina ležela v posteli a jen popíjela čaj a naříkala. Najednou se otevřely dveře a v nich stál pan doktor. Pepa věděla, že se ho nemusí bát. Maminka s tatínkem jí vysvětlili, že to s ní myslí dobře a nechce jí ublížit, nýbrž pomoci od teplot, bolesti a svědění.

„To nic není, nechám vám tady medicínu a za pár dní bude Pepa zase zdravá jako rybička, ale musí také ležet v posteli,“ oznámil s úsměvem pan doktor a rozloučil se.

Když maminka Pepině podala medicínu od pana doktora, Pepa jen pokrčila nos. „Příšerně to smrdí,“ stěžovala si. Ale věděla, že mu medicína pomůže, a proto se překonala a spolknula ji.

Uplynulo pár dní a prasátko Pepa se cítilo o mnoho lépe. Dokonce už i její tváře vypadaly o poznání lépe a pupínků stále ubývalo. Pepa už měla dokonce i chuť k jídlu a ke snídani snědla hned několik rohlíků s marmeládou a kakao k tomu. Pro příště alespoň bude vědět, že i když jí medicína od pana doktora nebude příliš vonět, tak jí vždy pomůže od trápení.

Prasátko Pepa stůně
Originální knihy Prasátko Pepa na Albatrosmedia
4.3/5 - (47 votes)

Komentáře: 13

    1. Ano, jsem si toho vědoma. Ale každá pohádka je originál a tohle není zcela převzatá verze televizní pohádky pro děti ?

  1. Dobrý den četla jsem dneska tuto pohádku své sestřičce a začala mi brečet že prasátko Pepa je holčička a ne kluk a že tuhle pohádku už nikdy nechce slušet protože prasátko Pepa je holčička.

      1. Mockrát děkuji za ochotu mě by to nevadilo a v tomto světě kde televize je na prvním místě je to těžké takže mockrát děkuji ?

    1. Prosím vás, každý z vás se někdy překlikl a mně se od Markéty libí všechny pohádky. Čtu je své neteři, které se moc libí, tak nemusíte hned psát hnusné komentáře. Jsme jen lidi.

  2. Tuto pohádku jsem četl mé milované 16ti leté holce. Měla z toho druhé Vánoce. Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..