Pohádky na houby

Napsali manželé Skřivánkovi

Krásně a malebně ilustrovaná kniha příběhů „Pohádky na houby“ přenese malé i velké čtenáře do kouzelného světa lesa a jeho obyvatel.

V tomto bezpečném prostředí se vypravují příběhy hlavních hrdinů – hříbků. Všechny houbičky jsou krásně popsány, abychom je v lese poznali. Každá z nich zažívá svá jedinečná dobrodružství plná radostí a objevů. Dozvíte se, co vymyslela vysoká Bedla, aby ochránila svou kamarádku, jaké překvapení se skrývalo v klobouku Ryzce, a taky, že Klouzkové mají ty nejlepší nápady!

Kdybych měla knihu charakterizovat jednou větou, tak z ní čiší „Láskyplné dobro“. Každý příběh s sebou nese morální lekci. Když jsme ji večer s klukama četli, uvědomila jsem si, jak je důležité dělat v životě dobré skutky. Radost, která se nám dostane nazpět, stojí za to.

Pohádka ke čtení - Pohádky na houby
Pohádky na houby

V tomto poselství mají pro mě jednotlivá vyprávění přesah, který je v dnešní (mnohdy sobecké) době tolik potřebný.

Příběhy jsou psány velmi mile, čtivě, s velkými písmeny, která jsou ideální i pro začínající čtenáře. A kdyby bylo to čtení ještě příliš náročné, odpočinout si mohou u krásných ilustrací, které příběhy doprovází.Obrázky jsou živé a plné barev.

Celkově jsou „Pohádky na houby“ skvělou volbou pro rodiče, kteří hledají knihu, která děti nejen zabaví, ale také je naučí hodnotám jak je laskavost, empatie a pomáhání druhým.

Rozhodně bychom ji doporučili, je skvělým přírůstkem do rodinné knihovny a poskytne chvíle radostného čtení. 🙂


Zaujala Vás recenze? Knihu si můžete koupit třeba zde https://www.booktook.cz/v/2434051/pohadky-na-houby

4.5/5 - (8 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..