Nemocný drak Tobiáš

„Hepčík!“ ozvalo se v lese. Bylo to tak silné kýchnutí, až se stromy zatřásly. „Hepčík!“ po chvíli zaznělo ještě hlasitěji. „Hepčík!“ zaburácelo do třetice. Kýchnutí bylo tak silné, že to veverky setřáslo ze stromů. „Co to? Kdo to? Co se to děje?“ štěbetali ptáčci, zmateně poletovali nad stromy a divili se, jak kýchání otřásá celým lesem. Všechna zvířátka přemýšlela, odkud se to kýchání bere. Kdo má tak silnou rýmu, že to vzbudilo celý les?

Začalo pátrání. Veverky poskakovaly po stromech a z výšky prozkoumávaly les. Ptáčci vyletěli až na oblohu a rozhlíželi se do všech stran. Vlci šli po čichu a snažili se nemocnou osobu vyčmuchat. Po chvíli hledání se všichni sešli u velké jeskyně, kde bydlel lesní drak Tobiáš. Byl to dobrý kamarád všech přítomných. „Tobiáši, haló! Pojď ven, vylez ze své jeskyně!“ volala zvířátka na svého kamaráda draka.

Pohádka pro děti - Nemocný drak Tobiáš
Nemocný drak Tobiáš

„Hepčík!“ ozvalo se z jeskyně místo odpovědi. Když drak nevycházel, veverky vešly za ním do jeskyně. „Tobiáši, proč jsi tady v jeskyni? Pojď za námi ven. Všichni jsme se sešli, ať se na tebe podíváme. S ostatními zvířátky stojíme venku před jeskyní. Pojď prosím ven z jeskyně,“ vysvětlovaly veverky.

„Já mám silnou rýmu a nechci vás nakazit,“ huhlal drak se soplem u čumáku. Nakonec se ale nechal přemluvit a vyšel ven. Ostatním bylo draka moc líto, když viděli, jak dýchá přes tlamu a přes plný a červený čumák. Hned přemýšleli, jak draka uzdravit.

Nejdříve nanosili voňavé bylinky. Rozdrtili je, rozmačkali a natřeli je kolem drakova čumáku. Pak našli jiné a těmi mu potřeli celé tělo. Veverky k tomu něco napadlo: „Drak nesmí zpátky do jeskyně. Vždyť je tam zima, chlad a vlhko. Vůbec tam nesvítí sluníčko. Hned v ní zase prochladne. Musíme mu udělat jiný brloh. Někde, kde ho sluníčko prohřeje a bude mít čerstvý vzduch.“

„Ano, ano, to určitě. To je dobrý nápad,“ souhlasila všechna zvířátka. A tak začala další práce. Nebylo to jednoduché najít pro tak velké zvíře vhodný pelech. Ale co by zvířátka pro svého kamaráda neudělala? Po dlouhém pátrání našli ptáčci to správné místo. Medvědi pomocí své velké síly pelech krásně vystlali listím a mechem. Veverky draka Tobiáše zavedly do nové postýlky a pravidelně mu všichni nosili bylinky na uzdravení.

Uběhl nějaký čas a lesem se již nerozléhalo žádné kýchání. Drak Tobiáš se zcela uzdravil. A to vše díky svým kamarádům. Je pěkné, když kamarádi o sebe navzájem tak hezky pečují. A protože se jim to povedlo na jedničku, drak pro ně na oplátku hlídal a chránil les před jakýmkoliv nebezpečím. 

4.7/5 - (211 votes)

Komentáře: 6

  1. Pohádka se mi líbila hlavne proto, ze se o něj zvířátka starala a ještě se mi líbilo že medvědí byli tak hodný a postavili drakovi Tobiášovi pelíšek. Ještě od draka bylo moc milé že jim bude chránit les pred nebezpečím.

    Linda 7 let

  2. Lucáskovy se moooc líbila a ten konec ho kráse překvapil protože se za oplátku drak Tobiáš postaral zase o své kamarády

  3. Je to moc hezké a já jsi z toho dělám podobnou knížku jmenuje jse nemocný drak lian🫶děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..