Narozeninové hudební přání

Zítřejší den bude jedním z těch výjimečných. Ptáte se proč? Tatínek kočičích bratříčků Timyho a Tygra totiž právě zítra slaví své 40. narozeniny. Čím ho asi Timy s Tygrem překvapí? Jakým dárkem jej okouzlí a dojmou až k slzám štěstí?

„Maminko, já jsem to vymyslel,“ raduje se Timy. „Koupíme tatínkovi kolo, aby nemusel každý den trávit hodiny v zácpě, když je na cestě do práce,“ povídá. Maminka však kroutí hlavou. Nemyslela si, že zrovna kolo je pro tatínka vhodný dárek. Neznala totiž většího nešiku, než byl tatínek jejích kluků. Nedokázala si jej představit, jak uhání na kole.

“ A co vrtulník? Maminko! Maminko! Koupíme mu vrtulník!“ Vykřikoval nadšeně Tygr. Ani tento nápad se ale mamince příliš nelíbil. Tatínek by sice nemusel stát v zácpě, ale zase by dýchal špinavý vzduch, který auta vypouští přímo nad sebe – do oblak. A co víc? Když by byl vzduch tak špinavý, možná by tatínek ani neviděl na cestu a s vrtulníkem by se zřítil k zemi co by dup.

„Poradím vám. Tatínek si vždycky přál hudební přání,“ povídá maminka kočičím bratrům. „Takové přání hraje narozeninovou melodii pokaždé, když jej otevřete,“ vysvětlila klukům.

Všichni tři se vydali do obchodu a vybírali z nepřeberného množství přání. Tadyhle je vánoční, tady velikonoční. A tady? Přání ke svatbě. Nakonec však našli to správné – narozeninové.

Timy a Tygr byli z přání nesmírně nadšení. Velice se jim líbilo, a proto jej ukazovali všem svým kamarádům. Přání hrálo téměř od rána až do samého večera.

Než se však Timy s Tygrem uložili ke spánku, chtěli si přání ještě naposledy poslechnout. Avšak z ničehož nic – přání nehrálo. Několikrát jej zkoušeli otevírat a zavírat. „Vám se to přání tak líbilo, že jste jej pořád poslouchali, co?“ Ptá se maminka.

Timy a Tygr se začali dohadovat, kdo z nich přání kolikrát otevřel a který z nich může za to, že přání přestalo hrát. Začali do sebe dokonce i strkat a najednou „škub!“ Z narozeninového hudebního přání byly dva nesouměrné kusy.

„A teď nemáme žádný dárek,“ vzlykali oba kluci u maminky v náručí. Maminka je však i nyní rozradostnila nápadem na dárek. „Jakmile ráno vstanete a tatínek odejde do práce, namalujete mu narozeninové přání,“ povídá kočičím klukům. „Ale to nebude ono. Tatínek si přece vždy přál hudební přání,“ namítal Timy. Maminka však synka uklidnila, že má vše pečlivě promyšlené.

Ráno kočičí bratři vyskočili z postele jako kulové blesky. Posnídali a ihned se pustili do práce.

Přáníčko hrálo všemi barvami. A co víc? Maminka jim prozradila, jak z přání udělají to pravé hudební přání.

Večer, když tatínek otevřel dveře, spatřil na stole narozeninový dort, jenž maminka upekla. Když se posadil ke stolu, Timy a Tygr mu podali přání. Když jej tatínek otevřel, začali Timy s Tygrem zpívat a zároveň hrát na bubínky. Tatínek nevěřil svým očím ani uším. Po tak krásném a originálním hudebním přání přece vždycky tolik toužil. „To byl ten nejkrásnější dárek k narozeninám, co jsem kdy dostal,“ pomyslel si a tlapkou utřel slzu dojetí, jenž mu stékala po tváři.

4.9/5 - (19 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..