Hledání první vánoční hvězdy

Existuje den v roce, na který se každý těší. V tento den jsme k sobě obzvlášť laskaví, dáváme si dárky a jíme tradiční vánoční jídla. Už víte, který je den? Ano, je Štědrý den!

Jedno malé městečko zvířátek se pilně připravovalo na Štědrý den. Obyvatelé města se věnovali posledním nákupům, zdobili vánoční stromek, balili dárky a vařili chutná jídla.

Vánoční pohádka o medvědech hledajících první hvězdu.
Jak medvědi čekali na první hvězdu. Zdroj obrázků: depositphotos.com

V domě medvědů rodiny Nezválkových bylo vše připraveno. Pod krásně ozdobeným vánočním stromkem ležela hromada zabalených dárků, na stole pokrytém sněhobílým ubrusem, byly položeny talíře a příbory a z kuchyně se linuly lahodné vůně. Děti byly velmi netrpělivé, protože už chtěly jíst štědrovečerní večeři a rozbalovat dárky. Tradičně však bylo možné usednout k večeři až poté, co na obloze zazářila první hvězda.

Tatínek medvěd navrhl, aby se celá rodina vydala na odpolední procházku do lesa. Děti byly tímto nápadem nadšené. Jakmile se všichni teple oblékli a vyšli z domu, vydali se po známých cestách, aby se příliš nevzdálili od domova. V jednu chvíli medvídek zahlédl v dálce jelena, a protože ho chtěl vidět zblízka, rozběhl se za ním. Jeho sestra se za ním také rozběhla a vesele se smála. Jelen však brzy zmizel v hloubi lesa a medvídci se úplně ztratili.

Pohádka o Štědrém večeru a hledání vánočních hvězd.
Pohádka o Štědrém večeru a hledání prvních hvězd, zdroj obrázku: depositphotos.com

V lese se pomalu stmívalo. Medvídkům byla zima, měli hlad a byli unavení. V jednu chvíli však na obloze spatřili něco jasného – byla to první vánoční hvězda! Nyní mohli všichni ve městě zasednout ke štědrovečerní večeři. Ne však medvědí rodina, která se ztratila v lese.

Medvídek si všiml, že se hvězda pomalu pohybuje směrem k němu, jako by jemu a jeho sestře chtěla ukázat cestu. Promrzlí medvídci se vydali směrem k hvězdě a po chvíli uviděli, že je vede k jejich rodičům. Když k nim dorazili, radost nebrala konce! Hvězda dovedla rodinu bezpečně k hlavní silnici a odtud už to nebylo daleko k jejich domu.

Když dorazili domů, čekala na ně chutná večeře a po ní nastal čas rozbalit dárky. A tak první hvězda zachránila medvědí rodinu!

4.6/5 - (125 votes)

Komentáře: 4

  1. Ani já jako čtenář jsem do čtvrtého odstavce netušil, že je příběh o medvědech, dost mě to zmátlo. Doporučuji tuhle skutečnost zmínit dřív

  2. Dobrý večer já dělám čtenářky deník a nwmm jakou pohádku si mám vybrat

    Dáte my vědět jákou pohádku si mám vybrat

    Děkuji ☺️

    1. Je potřeba naučit se rozhodovat, rozhodovat za sebe a nenechávat to na ostatních. A samozřejmě přijmout za svá rozhodnutí odpovědnost! Je to jedna z těch důležitých dovedností, které teda neumí ani ti starší z nás. Tak šup šup šup. Žádná volba není špatně. ☺️

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..