Delfín Flip a jeho správná chvíle

„Už?“ „Ne, ještě ne.“ „A teď?“ „Ještě vydrž.“ „Tak teď?“ „Už se připrav. Tak teď!“ A v tu chvíli delfín Flip vyskočil z vody a hned se zase hlavou zabořil do rozfoukaných mořských vln. A ještě jednou a ještě jednou. Vlny mu šly přímo naproti a delfín Flip se cítil jako pták. Jako by létal nad mořskou hladinou. Ještě že si na ty vlny počkal. Ještě že maminku poslouchal. Teď si je může užít naplno a neodhazují ho jinam. Nahoru z vody ven, hezky udělat oblouček nad hladinou a zase zpátky šipku do vody.

„To je paráda!“ volal Flip do všech stran a užíval si vlny a chladnou vodu. Každý delfín ví, že si musí počkat na správnou vlnu. Nesmí to uspěchat. Jedině tak nabere ten správný směr. Je ale ještě jedna věc, kdy musí být delfín trpělivý a odhadnout tu správnou chvíli. To mladý Flip poznal nedávno.

Pohádka na dobrou noc - Delfín Flip a jeho správná chvíle
Delfín Flip a jeho správná chvíle

Stalo se to jednoho slunečného letního dne. Delfín Flip si proplouval mořem s kamarády. Bezstarostně se pohupoval po vlnách, když najednou se nad ním vytvořil stín. „Kluci, co to je?“ ptal se Flip kamarádů a díval se směrem za stínem. „To je žralok! Pozor!“ zvolal nejmenší delfínek. Flip se svými kamarády dostali strach. Viděli, jak kolem nich plave mohutná a silná ryba. Vrhala na ně velký stín. Ten stín patřil žralokovi. Flipa a jeho kamarády obeplouval kolem dokola a naháněl jim hrůzu.

Všichni delfínci poznali, že si s nimi žralok nechce hrát. Věděli, že je nebezpečný, že by jim mohl ublížit. Delfínci potřebovali ochranu. Potřebovali, aby jich bylo více a aby se v pravou chvíli shlukli a vytvořili obranu. A tak začali volat. Všichni delfíni vydávali zvláštní zvuk. Takový, jaký jejich rodiče bezpečně slyšeli. Flip a jeho kamarádi nepřestávali volat a žralok nepřestával kolem nich kroužit.

Po chvíli už delfinci viděli v dálce v moři velkou skupinu ryb. Byli to jejich rodiče. Slyšeli volání svých dětí a spěchali jim na pomoc. Musí ale vystihnout správnou chvíli, seskupit se a zahnat žraloka pryč. Musí vědět, že jich je víc a že se ho nebojí.

Žralok obeplul malé delfínky a nebezpečně se k nim přiblížil. V tu chvíli se skupina dospělých delfínů postavila před ty malé. Vytvořili před nimi takovou hráz ze svých těl, že malé nešlo ani vidět. Žralok zbrzdil svůj útok. Byl překvapený, odkud se tak velká obrana tady objevila. Věděl, že na tohle nemá. Nemůže zaútočit na takovou převahu. Po chvíli sklopil oči a odplouval pryč. Když už byl jeho stín dostatečně daleko, všem se ulevilo.

Flip a jeho kamarádi byli šťastní, že mají tak odvážné a chytré rodiče, a dospělí delfíni byli rádi, že drželi při sobě a že odhadli tu správnou chvíli pro obranu. Flip doufal, že až jednou vyroste, bude taky takový.

4.6/5 - (173 votes)

Komentáře: 13

 1. Pohádka se mi líbí hlavně proto, že zavolali ve správnou chvíli rodiče a jsem ráda že ty delfíny nesežral ten žralok. Děkuju za pohádku. Linda 7 let

 2. Paní, slečno, Moniko P., píšete úžasné pohádky a moc Vám za ně děkujeme, přečetli jsme s dětmi všechny a každý den čekáme, zda se od Vás další objeví. Negativní komentář nechápu a nenechte si podobnými lidmi kazit náladu. Jste úžasná a jestli Vám někdy vyjde kniha pohádek, určitě ji chceme. ☀️🍀✨ S pozdravem máma Jana a děti.

  1. Jee moc děkuji. Mám velkou radost, že se pohádky líbí. Cením si vašeho komentáře. Hezký den a moc zdravím dětičky.

  2. Naprosto s Vámi souhlasím Jano 😊 pohádky od Moniky P. jsou skvělé!!! A pokud se rozhodne vydat knihu s pohádkami, sejdeme se mezi prvními ve frontě ❤️

   1. Když vydá knihu a pochlubí se tím, tak tu bude nelze „svítit“ místo těch oblíbených reklam. 😁 I těm co Pohádkozem podpořili a od reklam mají pokoj. 😎 Nové je uvedená jako Maruška.

 3. Milá paní Moniko,
  též jsem chtěla poděkovat za Vaše kouzelné pohádky tady na Pohadkozemi, jež mnohokrát uspaly teď už obě děti. Tu
  O ztraceném sněhulákovi jsme s dcerkou četly opakovaně na vyžádání snad 30x 😄. Podobně to bylo se zajíčkem, kt.šel poprvé do školky🙂 Líbí se mi forma, lehký a srozum.jazyk a též laskavost a moudrost ve Vašich příbězích. Máte Dar vyprávět. Určitě zkuste oslovit nějaká nakladatelství, byla by škoda, kdyby tak krásné pohádky nedostaly knižní kabát🙂 Mnoho radosti při psaní a ať se moc daří. Děkujeme 💐❤️🙏

  1. Moc děkuji, ani nevíte jakou radost mi dělají takové komentáře. Budu se snažit děti nezklamat a psát tak, aby se jim dobře spalo. O knížku se určitě budu snažit. Ještě jednou moc děkuji. Hezký den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..