Autíčko cestovatel

Černá asfaltová cesta, bílé značení pruhů a všude okolo značky s pravidly. Po této cestě autíčko jezdilo každý den do práce a pak za rodinou. Ovšem jednoho dne ho tato cesta přestala bavit. Chtěl poznat víc, než jen jednu a tu samou cestu, kde se nikdy nic neměnilo. Jednoho dne tak přijelo domů, až ke svým rodičům.

„Mami, tati!“ řeklo nadšeně, protože se mu velice zamlouval jeho plán. „Chci poznat svět!“

Rodiče mu tento nápad schválili. Poznání světa je velká jízda pro každé autíčko. Hodně se při této cestě určitě naučí.

A tak se stalo, že další den vyjelo autíčko do světa. Předtím se samozřejmě rozloučilo se svými rodiči a vzalo si nutné věci sebou. To bylo ale nadšení! Tolik jiných cest, tolik jiných cedulí a nejen to! Autíčko poznávalo i nové země! Projelo celou Evropu i Asii, dokonce se vydalo i do Ameriky! A nejenže poznávalo země, ale také práci jiných aut.

Poznalo práci hasičského auta, které mělo za úkol hasit oheň. Autíčko poznalo také práci sanitky, která se starala o cestu do nemocnice. Policejní auto mělo za úkol hlídat, jestli je vše v pořádku a nikdo nezlobí. Stejně tak autíčko poznávalo i práci od traktorů, jeřábů a jiných autíček, která na své cestě kolem světa potkalo.

A i když to bylo úžasné dobrodružství, autíčko se brzy vrátilo domů. Ne kvůli tomu, že by už poznalo vše na světě, ale zastesklo se mu po mamince i tatínkovi. A tak, když přijelo domů, své rodiče pořádně objalo. Autíčko bylo rádo, že je doma. Mělo tu své milované rodiče a kamarády. Později začalo vyprávět o tom, co všechno na cestě kolem světa poznalo a co nového se naučilo.

4.5/5 - (48 votes)

Superionherbs

Supík – sirup pro děti na podporu imunity! 💪

Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80 %) a vitamíny na podporu imunity.🤍

Vyzkoušejte za 249 Kč →


Komentáře: 9

  1. Pohádka pěkná, ovšem autíčko poznává nové země, tedy státy, ale přitom je psáno o Asii, Evropě, Americe, což jsou kontinenty. Je to nešťastně napsané.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..