Kouzelná vílí země

2 min. čtení

V daleké, předaleké zemi bylo jedno království. A nebylo to jen takové obyčejné království, byla to totiž země víl. Vládla mu krásná vílí královna, která měla zlaté vlasy, zlaté šaty, zlatý trůn i zlatý zámek s obrovskou zahradou. V té zahradě rostlo plno krásných květin, tekly potůčky průzračné vody a tvořily jezírka, která se zlatě třpytila ve slunci. Královna se mezi nimi ráda procházela, pila vodu z potůčků a trhala květiny. Když však viděla, že se k zámku blíží chmýří pampelišek, utíkala honem zpátky dovnitř a běžela do zlaté komnaty. Tam totiž chmýří vždycky přistálo a když na ně královna foukla trochu zlatého prášku, z chmýříčka pampelišek se udělala nová víla.

To chmýří nebylo jen tak obyčejné. Bylo to totiž narozeninové chmýří. Pokaždé, když se někde na světě narodilo miminko, vykvetla pampeliška. A když se miminko poprvé usmálo, pampeliška odkvetla a chmýří odletělo do vílího království, kde z něj vílí královna vykouzlila novou vílu. Ta se po nějaký čas koupala v průzračných jezírkách vílího království, jedla jahody a učila se, jak vyléčit zlou nemoc nebo někomu pomoc ke štěstí. Potom letěla zpátky ke svému miminku, starala se o ně a opatrovala ho. Když miminko vyrostlo v krásnou dívku a potkalo pohledného a odvážného mládence, víla na ně foukla trošičku zlatého prášku a oni se do sebe zamilovali. Vzali se a žili spolu šťastně až do smrti a když umřeli, víla se vracela do svého království, aby se znovu koupala v krásných jezírkách, tančila při měsíčku a trhala květiny, a taky učila nové víly, jak se starat o lidi.

Tak to šlo po celé dlouhé roky, než někdo svět víl objevil a chtěl dát víly do cirkusu. Tehdy královna, aby své poddané ochránila, království začarovala. Od té doby už nikdo nikdy žádnou vílu nepotkal.

Jak se vám líbila pohádka?
FavoriteLoadingPřidat do oblíbených

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..