Zakletá princezna

Kdysi dávno pradávno v jednom velkém zámku žila zlá královna, čarodějnice Zelda. Královna Zelda ovládala všelijaká kouzla, a právě proto vládla celému zámku. Všichni se její magie báli.

Báli se její moci, že je může na něco proměnit, a proto ji všichni poslušně poslouchali. Každé vojsko královna se svou mocí porazila, proto se jí nikdo neodvážil postavit. Čáry měla věru mocné. 

Královna měla dceru, krásnou princeznu Julii, která měla srdíčko na správném místě. Krásná Julie každým rokem rostla nejen do krásy, ale získávala i schopnost kouzlit. Byla to hodná holčička, všem vždy pomáhala a vždy se usmívala. Všichni ostatní v zámku malou princeznu milovali, tedy kromě její matky Zeldy, ta jí její krásu a moc záviděla. Malá Julie se učila čarovat a proměnila každou zahradu v zámku na krásnou louku plnou květin. Čarodějnice Zelda se velmi bála dne, kdy její dcera Julie získá moc, jakou má ona sama, a proto se rozhodla, že to musí zastavit. A to se jí také podařilo! 

Pohádka na dobrou noc - Zakletá princezna
Zakletá princezna

Jednoho dne malá princezna zmizela. Po zámku a okolí se říkalo, že právě královna Zelda začarovala svou krásnou dceru Julii, protože byla krásnější a možná i mocnější než ona. Mladou, krásnou Julii však už léta nikdo neviděl. Princezniny louky plné květin se rychle přeměnily na suchou trávu. Vše v zámku bylo temné a smutné, od doby, co byla Julie pryč. Královnina služka jménem Anna malou Julii vychovávala od malička a celý zámek prohledala, ale hnědovlasou Julii nikde nenašla. Čarodějnice jediná věděla, kam svou dceru ukryla. 

Zelda svou dceru totiž začarovala v holubici a schovala ji vysoko ve věži, tak aby ji nikdy nikdo nenašel. Královnini poddaní i vesničané doufali, že se jejich princezna jednou vrátí a zastaví špatné vládnutí své matky. Roky ubíhaly a ubíhaly a naše princezna Julie byla stále uvězněna vysoko ve věži. Doufala, že ji jednoho dne někdo zachrání a ona získá svou moc zpět, bude opět krásná princezna jako kdysi. 

Za horami a dolinami v nedalekém hradě žil mladý princ Kristián. Byl statečný a silný a všichni ho obdivovali. Jednoho rána se k princi dostal dopis, že v nedalekém království žije zakletá princezna Julie a že právě on ji může zachránit. Princ tomu nejprve nevěřil, ale když se od svého královského otce doslechl, že je to zámek čarodějnice Zeldy, uvědomil si, že to může být pravda. Princ Kristián se rozhodl, že mladou princeznu zachrání. Nasedl na svého koně a vydal se napříč údolím za princeznou. 

A zachránil princ Kristián mladou princeznu Julii? Proměnila se princezna z holubice opět na dívku? To se, milé děti, dozvíme v další pohádce. 

4.4/5 - (97 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..