Víla Fae a vylhané perly

Byla jednou jedna malá víla s blonďatými vlásky, zářivě modrýma očima, modrou sukýnkou a krásnými růžovo-modrými křídly. Jmenovala se Fae a žila v jedné vesničce na lesní mýtině s ostatními vílami. Fae byla moc milá a hodná, ale také chtivá a závistivá. Chtěla mít všechno nejlepší a nejdražší a chtěla vypadat líp než ostatní.

Mezi vílami se tradovalo, že víla, která komukoliv zalže, ztratí schopnost létat. Všechny víly byly proto naprosto upřímné, někdy možná až příliš. Fae na tuto pověst nevěřila, přesto se snažila být celý život upřímná. Nikdy vlastně ani neměla důvod lhát.

Až jednoho dne, když se procházela po tržnici, narazila na potulného obchodníka. Prodával nádherné šperky z pravých perel, drahokamů a vzácných kovů. Fae jimi byla naprosto unešená, nemohla si je však dovolit. Nabídla proto obchodníkovi obyčejné maliny, které chvíli před tím koupila na tržnici, a řekla mu, že jsou kouzelné, a že když je sní, splní mu jakékoliv přání. Obchodník si maliny vzal a Fae získala svůj perlový náhrdelník.

Později, když se chtěla vrátit domů, Fae ke svému zděšení zjistila, že nemůže vzlétnout. Ať máchala křídly, jak chtěla, nevznesla se ani o kousíček! Zděšeně běžela za svou kamarádkou, které se se vším svěřila. Ta jí řekla, že jde jistě o trest za to, že obchodníkovi lhala. Řekla, že ho musí najít za potokem, kam se vydal, a omluvit se mu.

Fae se hned vydala k potoku. Moc jí bolely nohy, protože nebyla zvyklá takovou dálku chodit po svých, vždy jen létala. Už měla na krajíčku a chtěla to vzdát, když konečně k potoku dorazila. Radost jí však rychle přešla, když si uvědomila, že musí rozbouřenou vodu překonat. Zkusila jí přeplout na kousku kůry, listu, přeplavat jí sama. Nakonec v zoufalství a v slzách zůstala sedět na břehu, když v tom se z vody vynořila rybka. Zeptala se, co vílu trápí, a ta jí to pověděla. Ryba řekla, že jí přes potok dostane, když jí, až opět bude moct létat, vezme do vzduchu a ukáže jí svět shora. Fae souhlasila, nasedla na rybku a ta jí přepravila na druhý břeh. Fae obchodníka našla téměř hned, přiznala se mu, omluvila se a vrátila mu náhrdelník.

Najednou Fae mohla opět létat! Vydala se za rybkou splnit svůj slib a pak potok bez potíží přelétla a doletěla zpátky do své vesničky.

4.4/5 - (14 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..