Vánoční hvězda

Nebylo to ani tak dávno, co se odehrál příběh, který vám dnes povím. Stalo se to v kouzelné zemi, kde Ježíšek chystá dárky pro děti. Pomáhají mu malí vánoční skřítci. Ke své práci mají rádi vánoční náladu, kterou jim nosí vánoční hvězda. Je to ta nejjasnější, třpytící se hvězda na nejvyšším stromku na světě.

Pohádka, jak skřítek ukradl hvězdu z vánočního stromečku.
Vánoční hvězda. Zdroj obrázku: depositphotos.com

Naneštěstí se takto jednoho zimního rána skřítci chystali do své dílny, když spatřili, že jejich vánoční hvězda chybí. „U třpytivé hvězdice! Někdo nám ukradl hvězdu!“ zvolal Šikulka jako první a hned všichni začali panikařit. „Jaký padouch nám ji mohl ukrást?“ zeptal se Dřívko. „Vždyť takto ukradl Vánoce všem dětem. Toto nesmíme nechat jen tak!“ řekl odvážné Štístko a všichni s ním souhlasili.

A tak se skřítci spolu vydali do nedalekého lesa, aby našli toho nestoudníka, ​​který jim ukradl jejich vánoční hvězdu. V lese však bylo pusto, tiše, a jak šli, tak nikoho nepotkali. Bloudili celý den, až se blížilo k večeru a pomalu se začínalo stmívat. Jelikož nechtěli zůstat v zimě a tmě přes noc, tak se chtěli vrátit zpět. Tehdy však spatřili v dálce jeskyni, ze které vycházelo světlo. Skřítci se tím směrem hned vydali, a když byli u jeskyně, tak nakoukli dovnitř. Tam seděl u menšího ohýnku starý skřítek, ovšem tenhle byl oblečený v černém. Vedle něj byla i ukradená vánoční hvězda a pro sebe si povídal: „Šikovný jsem, dobrý jsem, hvězdu jsem vzal skřítkům. Není hvězdy, není radosti, není víc ani mé zlosti. Když teď hvězdu budu mít, nikdo kromě mě se nebude radovat.“

Skřítci se lekli, ale přesto neutekli. Nemohou přece nechat jejich hvězdu takovému padouchovi! I vymysleli plán, jak hvězdu získají zpět. Balič, který omotává dárky stuhami, jich měl i nyní pár u sebe. A tak se rozhodli, že počkají, až ten padouch usne, a pak ho svážou a hvězdu si vezmou. Netrvalo dlouho a po teplém guláši usnul padouch jako batole. Skřítci neváhali ani minutu a potichu cupitali dovnitř. Pomocí stuh svázali padouchovi nohy i ruce a poté vzali svou vánoční hvězdu.

Když se vrátili do své dílny tak hvězdu vrátili na špičku stromku. Tehdy si opět začali prozpěvovat a radovat se jako dřív. Dokonce stihli i dokončit všechny dárky pro dětičky. A co ten padouch? To nikdo neví, ale vánoční hvězdu se už víckrát ukrást nepokusil.

4.2/5 - (103 votes)

Komentáře: 3

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..