Jak medvídek Brůča ztratil svůj hrníček s medem

3 min. čtení

V jednom krásném lese žil jednou malý medvídek Brůča a měl tuze rád med. Jednoho dne se vydal na procházku a když přisel domů, tak zjistil, že mu doma zmizel hrníček s medem. Brůča se rozzlobil a říká: „To byla určitě lišák Mazanec, raubíř jeden, určitě mi hrneček s medem ukradl!“ a vydal se ven jej hledat.

Při hledání ztraceného hrníčku potkal medvídek Brůča zajíčka Ušáčka. „Ahoj Ušáčku, pomůžeš mi najít můj hrníček s medem? Myslím, že jej ukradl lišák Mazanec a já mám velký hlad.“ „Ahoj Brůčo! To víš že ti rád pomůžu hledat hrníček s medem, ale jsi si jistý, že ti ho Mazanec ukradl? Nezapomněl jsi ho někde?“ „Určitě ne!“ odpověděl Brůča. „Vždy si dávám hrníček na stejné místo a když jsem se dnes vrátil z procházky, už tam nebyl.“

A tak se Brůča s Ušáčkem procházeli po lese a hledali kde se dalo. Tam v mechu, tam v křoví, tam za stromy. Ale hrníček s medem nikde. Když už se blížil večer a sluníčko pomalu začalo zapadat za stromy, začal být medvídek Brůča moc smutný. V tom ale za jedním stromem zaslechl Brůča nějaký zvuk. „Ušáčku, slyšel jsi to?“ „Ano, slyšel.“ odpověděl Usáček. „Pojďme se tam podívat!“ A tak se Brůča s Ušáčkem vydali ke stromu. A tam uviděli spát lišáka Mazance. „Mazanče! Vrať mi můj hrníček s medem!“ probudil křikem Mazance medvídek. „Ale já nic nevzal, přísahám! Celý den jsem byl na návštěvě u babičky Mazancové“ povídal lišák. Ale protože byl Mazanec hodný lišák, nabídl Brůčovi pomoc při hledání hrníčku s medem. A tak už byli na hledání hrníčku tři.

Když padla tma a hrníček s medem pořád nikde, rozhodla se zvířátka, že už půjdu domů. Zrovna ale když se zvířátka loučila, povídá Mazanec: „Jé, podívej se Brůčo, vždyť máš ten hrníček s medem za oknem!“ A opravdu, byl tam. „Jé, no už si vzpomínám, já ho tam dal, aby mi kolem něj nelétaly v domečku mouchy a úplně jsem na to zapomněl.“ A tak Brůča pozval domů zajíčka Ušáčka i lišáka Mazance. „Pojďte kluci, už je tma a hlad teď máme všichni tři. Dáme si med spolu a bude nám dobře!“

A tak se stalo. Zvířátka se najedla dobrého medu a medvídek Brůča se hezky omluvil lišákovi. Pro příště se už medvídek poučil – nikdy už neobvinil žádné zvířátko z ničeho špatného, dokud nevěděl, že má pravdu.

4.6/5 - (68 votes)
FavoriteLoadingPřidat do oblíbených

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..