Líný Honza na výletě

2 min. čtení

Malý Honza byl velice líný kluk. Zatímco si všichni venku hráli, on ležel v posteli a spal nebo jen tak lelkoval. Neměl proto žádné kamarády a všichni se vysmívali celé jeho rodině.

Jeho mamka i taťka byli z toho nešťastní, ale Honza si z toho nic nedělal. Protože mu chyběl pohyb, tloustl a tloustl. Ze své postele vstával pouze pokud musel a i to mu už začínalo dělat problémy díky jeho váze. Stal se z něj cvalík a nemotora. Rodiče proto začali mít strach o Honzovi zdraví. Občas se hodně nudil, tak začal číst alespoň knížky.

Ty mu ale musel otec donést, protože Honza už díky své váze nezašel ani do obecní knihovny. Jednou mu donesl knížku o blízkých Krušných horách . Honzovi se velice líbila, hory nikdy neviděl, proto si chtěl o nich aspoň něco přečíst. A ty obrázky, co tam byly, ho doslova okouzlily. Chlapec hltal slovo za slovem a v duchu si představoval, že se nachází na těchto nádherných kopcích. Pochyboval však, že se do Krušných hor někdy vydá. Po týdnu knížku dočetl, ale hory mu stále zůstávaly v paměti.

Jednoho dne se Honza rozhodl, že se do Krušných hor vypraví. Potřeboval ale nejdříve udělat něco se svou nadváhou. Poprvé se vydal na dvorek. Pohyb mu dělal zpočátku problémy, ale po prvních krocích již zvládal chůzi. Byl zrovna slunečný den a Honzovi se na dvorku zalíbilo. Na druhý den již neváhal a vydal se na procházku.

Jak tak poznával své okolí, začínal litovat toho, že již dříve nepřemohl svou lenost a nevyšel z chalupy. Až se dost rozkoukal po vsi, rozhodl se vyjít si do Krušných hor. Brzo ráno vstal a šel na autobus. Ten přijel načas a po hodině jízdy se již mohl kochat krásami kopců, které znal pouze z knížky. Honza zjistil, že hory jsou ještě kouzelnější než na obrázcích.

Honza strávil v kopcích celý dlouhý den, který utekl jako voda, až se začalo stmívat. Honza se proto vydal zpět k autobusovému nádraží, aby po tmě nezabloudil. Autobus ho dovezl bezpečně domů. Hoch tak zjistil, že cestování ho mnohem více obohatí než čtení knih.

Od té doby vyráží na výlety každý volný den.


Cestujte s pohodlnými autobusy Student agency.

FavoriteLoadingPřidat do oblíbených

komentářů 6

    1. Dobrý den, „bohužel“ nejde o placenou reklamu, i když by to nebylo v rámci podpory provozu webu na škodu. :))
      Jde spíš o experiment, 1) jestli by byl zájem mezi rodiči i o reklamní pohádky, které jsou „zapadlé“ doma v knihovně 2) jak si povede web v rámci vyhledávání ve spojení se Student Agency. Protože je to můj oblíbený dopravce, použilo jsem ho. (Autor tam napsal původně České dráhy :))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Nahoru