Recenze: Jak zvířátka chodí spát – Marina Rachner

Pokud i vy patříte mezi rodiče, kteří chtějí u dětí pěstovat lásku ke knihám už od toho nejútlejšího věku, zbystřete. Dnes se totiž podíváme na krátkou dětskou knihu s veršovánkami na dobrou noc, která je vhodná už pro děti od 18 měsíců. Ústředními hrdiny jsou navíc dětmi tolik milovaná zvířátka!

Jak dávají lvi dobrou noc?

Barevné leporelo je určené už pro opravdu malé děti, které ještě neudrží pozornost příliš dlouho. Z tohoto důvodu se jedná o poměrně úspornou knihu, která na šestnácti stránkách seznámí malé čtenáře s tím, jak si dávají dobrou noc zvířecí rodiče a jejich děti.

Kniha má za úkol navodit během usínání příjemnou atmosféru plnou lásky a důvěry. Neklade si za cíl vzdělávat, je tak pochopitelné, že se jedná o fikci, která neodráží realitu. Co však naopak skutečnosti odpovídá, jsou velmi precizní celostránkové ilustrace. Ty opravdu realisticky zobrazují dospělá zvířátka s jejich mláďátky, která jsou zasazená do svého přirozeného prostředí. Ilustrace jsou navíc vyvedené ve velmi klidných a jemných pastelových barvách, které taktéž odpovídají tomu, že jde o knihu na dobrou noc.

Verše jsou krátké, jednoduché a působí mile. Na několika místech jde sice znát, že vznikly překladem, nejedná se však o nic stylisticky nesnesitelného. Spíš než funkčnost tak trpí celkový rytmus a melodie verše.

Recenze: Jak zvířátka chodí spát - Marina Rachner

Odolná kniha pro malé objevitele

Dalším důkazem toho, že nakladatel při vzniku této knihy opravdu myslel na to, komu je určena, jsou stránky z tvrdého kartonu. Díky tomu si rodiče nemusí dělat o knihu starosti ani v případě, že se dítě rozhodne „přečíst“ si ji samo.

Během denního čtení se mohou děti více věnovat ilustracím. Ty totiž kromě ústředních dvojic rodičů a jejich dětí obsahují i menší detaily, jako jsou další zvířátka, květiny, hračky či jiné drobnosti. Při jejich hledání si čtenáři procvičují pozornost a testují svoji trpělivost.


Tip Zubatého Strašidla: Knihu si můžete nakoupit třeba na Knihy Dobrovský.cz

5/5 - (3 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..