Recenze: Co jsou to pocity? – Katie Daynes

Malé děti se už od narození potýkají s mnoha různými pocity. Všichni bychom byli pochopitelně nejraději, kdyby byl jejich život prozářený pouze štěstím, musejí ale čelit i smutku, strachu nebo vzteku. Spolu s tím, jak rostou, je jejich úkolem naučit se tyto emoce rozpoznávat, zpracovávat a zvládat. A to nejen ve vztahu k sobě, ale i ve vztahu k ostatním. Právě s tím by jim mohlo pomoci toto ilustrované leporelo.

A proč?

Období neodbytných otázek, kterému se mezi rodiči někdy říká také „období a proč?“, se u dětí zpravidla objevuje mezi třetím a čtvrtým rokem. Právě těmto dětem jsou určená leporela z edice První otázky a odpovědi. Ty cílí přímo na tyto malé raubíře a dávají si za úkol jednoduše jim zprostředkovat okolní svět, který se někdy může zdát složitý a nepochopitelný.

Vyjma pocitů vyšly v této edici i další knihy. Ty se věnují např. bacilům, růstu květin, vzniku deště a dokonce i odvěké otázce, kde se vlastně berou děti. Pořídit můžete i knihy, které vysvětlují, co jsou to hvězdy, kde se bere sníh, co je to spánek, a také praktickou knihu, která dětem nastíní, proč se musí oblékat.

Recenze: Co jsou to pocity? - Daynes Katie
Foto: Petra Šolajová

Kde se berou pocity?

Kniha je přizpůsobená malým čtenářům, informace jsou tedy návodné a velmi jednoduše podané. Děti se při čtení dozvědí, co jsou to pocity, kde se berou, a jak je mohou prožívat. Trochu podrobněji pak poznají štěstí, smutek, hněv a strach. Závěrečná dvoustrana se věnuje tomu, jak se dají různé pocity zvládat, a to včetně několika praktických rad.

Téma pocitů je složité, některé proto může uklidnit, že pod knihou je podepsaný i odborník – v tomto případě dětská psycholožka. Knihy z této edice jsou určené pro děti od 3 let, každý rodič by měl ale sám posoudit, zda už jeho dítě dokáže knihu pochopit. Osobně si nicméně myslím, že je ideální pro děti až zhruba od 4 let. I ty mladší se ale při čtení dokážou pobavit a poučit, jen jim některé informace prozatím mohou unikat.

Recenze: Co jsou to pocity? - Daynes Katie
Foto: Petra Šolajová

Na zábavu se nezapomíná!

Velkým plusem knihy jsou krásné ilustrace a také vyklápěcí okénka, která ukrývají odpovědi na položené otázky. Děti je mohou sami otevírat a více se tak do celého procesu předčítání zapojit. Věřím, že řada z nich ocení i to, že jednotlivé pocity jsou zobrazeny na zvířatech – hlavní roli hrají krokodýl, mýval, opice a králík.

Leporelo je přizpůsobené dětem i z praktického hlediska. Rozměrově padne do dětských rukou a má 14 stránek, které jsou z tvrdého papíru. Velmi pevná jsou i odklápěcí okénka, nemusíte tak mít strach, že dítě knihu zničí.

5/5 - (3 votes)

Superionherbs

Supík – sirup pro děti na podporu imunity! 💪

Unikátní kombinace vysoce kvalitních extraktů z hub a rostlin, doplněná o betaglukan vysoké čistoty (nad 80 %) a vitamíny na podporu imunity.🤍

Vyzkoušejte za 249 Kč →


Komentáře: 2

    1. Teď je kniha vyprodaná, ale v červenci by měl být hotový dotisk a zase bude normálně k sehnání.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..