Krteček a myška slaví Vánoce

Když se jednoho zimního dne krteček s velkými problémy vyhrabal na svět, již tušil, co se děje. Věděl, že té bílé věci, kvůli které jej studily ruce, se říká sníh. Avšak čemu se podivil, že všude slyšel zpívání ptačích koled. Všechny ze stromů byly plné ptačích sborů, jenž zpívaly ze všech sil. Až jeden z ptáčků krtečkovi prozradil, že jsou Vánoce.

Krteček neváhal a běžel domů pro košík s ovocem a dalšími ozdobami na stromeček. Jakmile se vrátil, pustil se do jeho zdobení. Sem pověsil hrušku, támhle jablíčko a na úplný vrchol stromečku umístil mrkvičku. A co dal pod nazdobený stromeček? Přece dárek pro kamarádku myšku.

Jakmile měl vše připraveno, zaklepal u myščiných dveří. Když myška otevřela, nevěřila svým očím. Pochválila krtečka, jak krásně sám nazdobil stromeček. Myška přinesla pod stromeček krtečkovi také dárek. Krteček s myškou si zazpívali společně s ptáčky několik koled, jenž znali a poté se pustili do rozbalování dárků.

Krteček dostal krásnou pruhovanou čepici, šálu a rukavice. „Jééé, to mi bude krásně teploučko,“ povídá s úsměvem na tváři. Myška rozbalila svůj dárek a také se pousmála. Byly to sáně. Hned nabídla krtečkovi, že spolu vyrazí na kopec a budou sáňkovat, když je všude tolik sněhu.

Krteček s myškou sáňkovali celé odpoledne, avšak nejen to. Nakonec se rozhodli, že si postaví i sněhuláka. Krteček měl přece nové rukavice, a proto věděl, že mu nebude zima do rukou.

Obří koule, na ni menší a na úplný vrchol ta nejmenší. Krteček dal sněhulákovi na hlavu svoji novou čepici, mrkvičku ze samého vrcholu vánočního stromečku a oči, pusu i knoflíky mu myška udělala z uhlí, které měla doma v zásobě.

Krteček i myška byli velice šťastní, že mohli strávit Štědrý den pospolu a mohli si hrát a smát se. A pro příští rok se myška rozhodla, že ozdobí stromeček společně s krtečkem.

Doporučuji
Originální knihy O krtkovi na Albatrosmedia
4.8/5 - (64 votes)