Myška z plakátu

Na okraji města v malém domku bydlel jeden malíř. Maloval obrázky a různé plakáty. A pokaždé maloval zvířata. Na některých si hrdě vykračoval kocour v botách, na jiných ježci s jablíčkem a na dalším byla namalovaná myška se sýrem. Malíř měl všechny obrázky a plakáty pověšené a vystavené na své zahrádce.

Jednou se myška se sýrem z plakátu rozhodla, že se půjde projít a podívat se kolem. Třeba potká i nějaké opravdové zvířátko. A tak šla. Seskočila z plakátu na zem a vydala se na průzkum okolí. Sýr, který měla namalovaný na obraze, si vzala s sebou do ruky.

Po chvíli namalovaná myška potkala opravdovou myšku. „Ahoj, to jsem ráda, že jsem někoho potkala. Jak se jmenuješ?“ zeptala se myška z plakátu.

Opravdová myška si ji prohlížela a pak řekla: „Já jsem myška z domečku od malíře. Bydlím tam na půdě. A tebe znám. Ty jsi myška z plakátu, že ano? Viděla jsem tě, jak tě malíř maloval. Máš u sebe pořád svůj sýr?“

Myška z plakátu
Myška z plakátu. Zdroj obrázku: depositphotos.com

„Ano, to jsem já. Myška se sýrem z plakátu. Ty žádný sýr nemáš? Jak to?“ zvědavě se zeptala namalovaná myška.

„To proto, že opravdové myšky sýr nemají rády. V pohádkách a na obrázcích všechny myšky moc rády jedí sýr, ale my, opravdové myšky, máme rády něco jiného. Něco sladšího. Třeba kousek čokolády, oříšek nebo drobečky od rohlíku. Některé sýry nám dokonce i smrdí,“ vysvětlila opravdová myška.

„Aha, to jsem nevěděla. A mohla bys se mnou dojít za mým malířem a vysvětlit mu, jak to doopravdy je? Aby ke mně místo sýru namaloval něco jiného. Třeba ten oříšek,“ poprosila myška z plakátu tu opravdovou.

A tak spolu šly za malířem. Ten se nejdříve podivoval, kdo to k němu jde na návštěvu. A byl moc překvapený, že s ním mluví myška namalovaná i skutečná. Pozorně poslouchal, když mu obě dvě všechno vysvětlovaly. A pak se rozhodl, že jim tu radost udělá.

Namaloval tedy na plakát krásný oříšek a kousek čokolády. Kreslená myška si spokojeně vešla na plakát vedle dobrůtek a byla moc spokojená, že teď je jako ta opravdová myška. S pamlsky, které mají rády i ty myšky skutečné. Aby všichni, kteří procházejí kolem malířovy zahrady, mohli vidět, jak to doopravdy s myškami je.

4.7/5 - (53 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..