Kráska a zvíře

V dobách, kdy ještě pohádka byla skutečností, žil krásný mladý princ, který byl ale pyšný a sobecký. Stará čarodějnice se rozhodla ho potrestat a proměnila ho v hrozivé zvíře, na které se nedalo pohlédnout. Čarodějnice mu však dala ještě jednu šanci na vysvobození: „Pokud se do tebe zamiluje nějaká žena, staneš se opět člověkem, jinak zůstaneš navždy zvířetem!“ 

Uběhlo několik let a zakletý princ žil na zámku úplně sám a schovával svůj škaredý zvířecí obličej. Ze zámku vycházel jen v noci, aby ho nikdo neviděl a bloudil tmavým lesem, kde hledal své kořisti. Jak by se do něj mohla zamilovat nějaká dívka, vždyť by se ho polekala a utekla.

Jednoho dne však do zámku omylem zabloudil starý muž a netvorovi se zaprodal, místo sebe musel do zámku odvést jednu ze svých dcer. Svědomí mu nedalo, ale ani jednu dceru nechtěl s netvorem nechat. Svěřil se svým dcerám, ale žádná odejít nechtěla. Nejmladší a nejmilejší dcera nemohla trápení svého otce snést a proto se vydala za neznámým mužem do starého a děsivého zámku.

Každý den byl skoro stejný a stesk po tatínkovi se zvyšoval. Princ se zvířecí hlavou se do dívky zamiloval, ale snažil se jí odolat. Bál se, že jí ublíží a napadne jako svou kořist. Nikdy ho nemohla spatřit a on se před ní skrýval, i když na něj naléhala. Snažil se jí splnit všechna přání, ale ukázat ji svou tvář nemohl, bál se, že by jí ztratil. S takovým zvířetem by tak krásná dívka nezůstala. Měl ji natolik rád, že jí nechtěl pustit ani za nešťastným otcem, puklo by mu srdce, kdyby se už nevrátila a toho se bál. Jednou v zrcadle spatřila odraz něčeho neznámého, zvířeti podobného a velmi se polekala. Netvor se přiznal, že v zrcadle viděla právě jeho. To jí natolik vyděsilo, že chtěla ze zámku pryč.

Stále více naléhala, aby jí ze zámku pustil na návštěvu za svým otcem a sestrami. Netvor ji pustil pod podmínkou, že se vrátí. Otec ji však pustit zpět za netvorem nechtěl. Všude kolem slyšela hlas netvora, který se trápil a volal ji zpět. Láska a touha vidět láskyplného netvora ji přiměla se vrátit, bylo však pozdě a netvor ležel mrtev na zemi. Dívka litovala, že se nestihla včas vrátit. Její slzy proměnily netvora v prince a on obživl.

Pohádka ke čtení kráska a zvíře
Kráska a zvíře, Anička I.
4.1/5 - (28 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..