Kouzelná hvězdička

Možná už jste si všimli, že jedna hvězda na nebi je vždycky zářivější, než ty ostatní. Jmenuje se Polárka a je ze všech hvězd nejkouzelnější. Umí totiž plnit přání!

Ale není to jen tak. Když si něco přejete, musíte se na Polárku zadívat, a potom v duchu, ale klidně i nahlas, svoje přání vyslovit. Nezapomeňte také Polárce poděkovat a hlavně, a to je snad úplně nejvíc důležité, musíte věřit, že se Vaše přání může splnit!

Pohádka na dobrou noc - Kouzelná hvězdička
Kouzelná hvězdička

Jak to ta hvězdička dělá? Putuje po nebi a bedlivě sleduje, co se děje na zemi. Když vidí někoho, kdo se usilovně dívá směrem k ní, rychle nastraží svoje hvězdičkovité uši. Má totiž jednu zajímavou schopnost. Slyší, co si lidé myslí! Má na nebi spoustu přátel mezi hvězdami i mraky, a když pozná, že je přání opravdové, vždycky ví, na koho se obrátit, kdo jí pomůže s jeho splněním.

Děti si často přejí nové hračky. Kluci bagry a autíčka, holky zase panenky a plyšové medvědy. Splnit takové přání, to není nic těžkého. To se vždycky hvězdička domluví s Ježíškem a na Štědrý večer pak děti pod stromečkem najdou přesně tu hračku, kterou si přáli. Někdy se ale Polárka musí poprat s pořádně náročnými úkoly. Když si děti přejí, aby se jejich nemocná maminka uzdravila, aby se našel jejich ztracený pejsek nebo aby se s  nimi usmířil jejich kamarád. To pak Polárka ve dne, aby její světlo nebylo vidět, tajně slétne dolů mezi lidi a různě je pošťouchává, do oušek jim šeptá a za ruku je vodí, aby se stalo přesně to, co si malý nešťastník přál. A ono se to vždycky splní, opravdu. Stačí tomu jenom věřit!

4.7/5 - (50 votes)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..