Zvířátka mají nápad

Byla jednou jedna maličká ZOO, kde bydlelo jen maličko zvířátek, ale i když jich bylo maličko, lidéje měli velmi rádi. Lidé se vždy těšili na statečného lva Edu, který měl každého rád, ale i na línou pandu Bao, která nejradši na světě papala bambusy.

V této veselé bandě jsme kromě hodného lvíčka či pandy mohli natrefit i na dvě zvědavé koaly Kiko a Niko či na malou opičku Veve, která milovala banánky. A těchto pět zvířátek spolu nejenže vycházelo, ale mělo tentýž sen. Všichni chtěli letět balónem, letět v oblacích jako jejich kamarádi ptáci, kteří jim vždy vesele mávají z nebe.

No ale jak by mohla zvířátka ze zoo letět balónem? Je to vůbec možné? Zvířátka věřila, že se jim to jednoho dne splní. A tak se také stalo. Jednoho teplého letního večera, když všichni návštěvníci i zaměstnanci zoo odešli, procházel se lev Eda vedle plotu výběhu. A všiml si, že se vedle jejich zoologické zahrady rozložil velký cirkus i s balónem!

Pohádka na dobrou noc - Zvířátka mají nápad
Zvířátka mají nápad

A tehdy dostal Eda nápad: „Za naší zoo právě postavili cirkus a mají i balón! Musíme jít!“ pošeptal vesele opičce Veve, která se právě věšela na větvičky stromu.

Veve neváhala, skočila ze stromu a utíkala vzbudit malé spící koaly se slovy: „Je tam balón! Vstáváme! Pojďte, jdeme letět!“ volala vesele Veve.

Koaly Kiko a Niko ležely na větvi stromu a nahlas odfukovaly, těm se, panečku, muselo něco zdát. „Pojďme rychle! Poletíme!“ prozpěvovala si Veve a budila Kika a Nika. Ti se vzbudili, vyskočili na tlapky a došli k plotu, kde na ně už čekal lvíček a opička Veve. Ještě se k nim pomaličku „dokutálela“ líná panda Bao a přežvykovala svůj chutný zelený bambus.

Lvíček Eda se sebevědomě postavil před plot a čekal, než se k nim Bao dokutálí. Pak se hrdě postavil, otočil se k pandě, opičce a koalám a spustil: „Plán je následující: Přeskočíme rychle plot a já nastartuji balón a letíme!“ řekl Eda a pohodil svou huňatou zlatou hřívou. 

„Ale do rána musíme být zpátky v zoo, děti by byly zklamané, kdyby nás tady neviděly!“ řekla koala Niko a její bratříček Kiko souhlasně přikývl. A tak se zvířátka ze zoologické zahrady vydala za dobrodružstvím!

Opička vesele vyskočila přes plot a skákala k balónu. Ostatní zvířátka vyšplhala na plot a přelezla směrem k balónu. Jen velká líná pandička Bao neuměla vyšplhat na plot. Byla trošku větší než ostatní zvířátka. Lev Eda, jako pravý král džungle, přeskočil plot zpět k pandě, popostrčil pandu, která přelezla plot, a vyskočil rychle zpátky. Zvířátka už na ostatní čekala v balónu. Teď už byli všichni připraveni vyrazit na cestu do oblak!

Jak to dopadlo? Vydala se zvířátka skutečně do oblak balónem? Stihla se vrátit zpět domů, do své zoo? To se dozvíme, milé děti, v další části o zvířátkách v zoo ».

4.5/5 - (157 votes)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..