O Zubatém strašidle

3 min. čtení

Na jednom starém hradě žila už několik tisíc let 2 strašidla – bílá paní a bezhlavý rytíř, kterým se narodilo malé strašidýlko, které bylo celé bílé vyjma očí a pusinky. Nebylo ničím výjimečné, tak mu rodiče říkali jednoduše Strašidlo. Domnívali se, že až vyroste, bude velmi strašidelné a pomůže jim se strašením návštěvníků hradu.

Avšak jak čas běžel, Strašidlo rostlo, jenomže stále se ho nikdo nebál. Naopak dospělí i děti ho ještě vyhledávali, protože se jim Strašidlo neuvěřitelně líbilo pro svoji roztomilost. Strašidlo nebylo rádo, protože se na strašení velice těšilo a vědělo, že jsou kvůli němu rodiče smutní. Postupem času se s tím ale všichni začali smiřovat a nevěřili tomu, že Strašidlo bude skutečně někdy strašit lidi.

Za několik dalších desítek let se Strašidlo ráno probudilo. Bylo to zvláštní ráno. Bylo takové pošmurné, mlhavé, na obloze pluly šedé až černé mraky, ze kterých na zem padaly velké dešťové kapky. Nicméně toto ráno bylo zvláštní ještě něčím jiným. Strašidlo cítilo ve svých ústech něco špičatého a tvrdého. Když se podívalo do zrcadla a otevřelo ústa, oslnila ho bělostná záře. Do rána mu naráz v ústech vyrostly tři zuby, které byly krásně bílé jako jeho tělo. Strašidlo vůbec netušilo, že mu po tak dlouhé době vyrostou v puse zuby.

Za tohoto mlhavého a upršeného dne moc lidí hrad nenavštívilo, ale jedna malá skupinka dospělých s dětmi sem přece jen zavítala. Strašidlo se rozhodlo, že je zkusí vystrašit, jako to dělávalo obvykle.

Našlo jedno staré brnění, které se nacházelo uvnitř jedné místnosti, kam skupinka mířila. Vyčkávalo jejich příchodu do místnosti a když vstoupili dovnitř, tak vyskočilo, udělalo „BAF!“ a vycenilo svoje tři zuby. Jejich reakce ho velmi překvapila, protože si myslelo, že se jim budou jeho zoubky líbit a budou se s ním chtít přátelit, avšak opak byl pravdou. Děti a následně i rodiče se rozběhli a utíkali pryč, co jim jen nohy stačily. Strašidlo už jen slyšelo, jak děti brečí a křičí a naříkají, že se bojí.

Strašidlo i jeho rodiče byli nesmírně šťastní, že mu narostly zuby, díky kterým se ho lidé bojí a konečně umí strašit jako správné strašidlo. Podle jeho tří strašidelných zubů mu nakonec začali říkat Zubaté strašidlo.

FavoriteLoadingPřidat do oblíbených

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru