O strašidelné noci, kterou prožili malí dinosauři Bruno a Kali

Bruno byl ještě mladý dinosaurus, kterému se nedávno vylíhla malá sestřička Kali. Začal na ni žárlit – nelíbilo se mu, že se maminka věnuje víc jeho malé sestřičce než jemu. A už vůbec se mu nelíbilo, že musel Kali někdy hlídat a starat se o ni on sám, když se jejich maminka vydala hledat něco k snědku.

Nechoval se proto ke své sestřičce zrovna hezky. Dělal jí různé naschvály, provokoval ji a občas dokonce provedl nějakou lumpárnu a svedl to na ni. Kali si proto musela odpykat několik trestů, i když vůbec nic neprovedla.

To vše se ale mělo jednoho dne změnit. Začalo to tím, že se jejich maminka vydala pro nějaké jídlo jako každý den. Bruno tak měl Kali opět na starost. Té získané moci samozřejmě využil – nechal Kali, ať za něj uklidí jeho nepořádek a neodpustil si ani několik provokativních poznámek. Pak ale začalo slunce klesat za obzor.

„To je divné.“ Řekl ustaraně Bruno. „Takhle dlouho maminka nikdy pryč nebyla.“ Ačkoliv to neřekl nahlas, začínal se bát. Světla pomalu ubývalo a všechno se nořilo do tmy. Z lesa se ozývaly děsivé zvuky, které vydávali draví dinosauři i další nebezpeční tvorové.

Bruno s Kali jako by zapomněli na své spory – přitulili se v hnízdě k sobě, aby se navzájem zahřáli a společně ve strachu čekali, jestli se jejich maminka vrátí. Co když jí ublížil tyranosaurus? Nebo skupinka velociraptorů? Snažili se na takové věci radši vůbec nemyslet.

Pohádka, - O strašidelné noci, kterou prožili malí dinosauři Bruno a Kali
O strašidelné noci, kterou prožili malí dinosauři Bruno a Kali, Anička I.

Prožili velmi krušnou noc – zužoval je hlad, jelikož jim maminka nepřinesla jídlo. Několikrát se během noci museli schovat do blízké jeskyňky, protože poblíž zaslechli nebezpečné tvory. Alespoň se zimou se jakž takž vypořádali díky tomu, že se k sobě tulili. Bruno si všiml, že byl ochotný udělat cokoliv, aby svou malou sestřičku ochránil. Dokonce dával větší pozor na ni než na sebe.

Nakonec začala tma i chlad ustávat a dravci potulující se po okolí zmizeli spolu s nimi. Když už slunce stoupalo po nebi nahoru, jejich maminka se vrátila. Řekla jim, že spadla do hluboké jámy a dlouho se nemohla dostat ven. Nakonec se jí to však naštěstí podařilo.

A Bruno s Kali? Bruno si díky té noci uvědomil, že má Kali vlastně rád. Začal se k ní chovat lépe a brzy se z nich stala nerozlučná dvojka.

4.7/5 - (130 votes)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..