Nejkrásnější stromeček

Před každými Vánocemi pekla Andulčina maminka několik druhů cukroví, uklízela, připravovala výzdobu po celém bytě, a dokonce brala Andulku na procházky a na kopec za domem bobovat. Letos je ale všechno jinak. Celá rodina se totiž bude stěhovat. Vánoce už bude Andulka s rodiči i malým bráškou Vojtíškem trávit v novém, velkém domě na vesnici.

I když se děti těšily na nové kamarády i přírodu za domem, bylo jim líto, že letošní Vánoce nejsou takové, na jaké byly zvyklé. Klidné a provoněné cukrovím. A co teprve když při stěhování vypadla tatínkovi z ruky krabice plná krásných skleněných ozdob na stromeček.

Pohádka na dobrou noc - Nejkrásnější stromeček
Nejkrásnější stromeček

Vojtíšek plakal a Andulka se schovala pod peřinu, kde tichounce vzlykala. Maminka ale své děti dobře znala a věděla, jak je rozveselit. Oblékla je a dovedla na kraj lesa. Tam jim dala za úkol nasbírat ty nejkrásnější věci z přírody, které najdou. Andulka trhala šípky a promrzlé jeřabiny, našla také dva žaludy, a dokonce jeden zapomenutý kaštan. Vojtíšek přinesl dvě šišky a oříšek.

Maminka uložila všechno, co děti přinesly, do tašky a vydali se domů. Děti se vyptávaly, ale proč si posbírané věci nesou domů, to se nedozvěděly. Jaké bylo jejich překvapení, když na Štědrý den ráno v pokoji uviděly stromeček, na kterém místo skleněných ozdob visely šípky, jeřabiny, kaštan, žaludy i oříšek. A k tomu ještě pomeranč a citron nakrájený na kolečka, a dokonce i dvě celá jablka! 

Vánoce byly zachráněny a v novém domě si je všichni společně krásně užili. Na Štědrý večer si pod stromečkem vybalili dárky, zpívali koledy a radovali se z toho, jak krásně je strom ozdobený. I vy se běžte poohlédnout v přírodě, jaké ozdoby můžete na váš stromeček pověsit.

4.6/5 - (85 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..