Lev a myš

Mocný lev a král džungle si po vydatném jídle lehl a odpočíval. Po chvíli mu před nosem proběhla malá myška. V tu chvíli se lev probudil a zlostně zařval, vymrštil tlapu a myšku chytil. Svou silou jí chtěl rozdrtit za to, že ho vyrušila ze spánku. „Zadrž, mocný králi zvířat,” zapištěla myška.

„Nezabíjej mě, prosím. Co by si z toho měl? Když mě pustíš, třeba ti někdy budu užitečná.” Myška lva rozesmála, jak by mu mohla zrovna ona být užitečná? Slitoval se a pustil ji. „Utíkej, ať si to nerozmyslím,“ zavrčel velkomyslně.

Zanedlouho se v džungli objevili lovci. Nastražili na lva past v korunách stromu. Lev se rozběhl a lovci na něj hodili hustou a pevnou síť. Bezmocný lev se svíjel v síti na zemi, řval a snažil se ze sítě dostat. Po chvilce byl už vysílený a jen ležel zamotaný v síti. Na pomoc mu přiběhla malá myška.

„Neboj se, já ti pomohu, jsem ti přeci zavázána.“ Lev si povzdychl a řekl:

„Stejně mi nemůžeš pomoci, když jsi tak malá a slabá.“

Myška začala svými ostrými zoubky hryzat provazy sítě a za chvilku se jí podařilo pár provazů překousat. Kousala, až byla díra dostatečně velká a lev se jí mohl protáhnout a utéci do džungle.

Lev myšce poděkoval a uvědomil si, že jeho síla a velikost není všechno a že i malé myšky můžou být užitečné a důležité.

4.8/5 - (45 votes)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..