Jak se štěňátko vydalo do světa

Byla jednou jedna veselá rodina se dvěma dětmi, která si pořídila štěňátko. Dali mu jméno Charlie. Děti se o štěňátko pečlivě staraly a doslova si ho zamilovaly, jenže štěňátko to vidělo poněkud jinak. Od svého příchodu totiž muselo neustále poslouchat nějaké povely. „Sedni! Lehni! Pac!“, křičely na něj neustále děti, až mu to uši trhalo. Už vůbec potom štěně nepochopilo, proč na něj po každé procházce volají „Charlie domů!“, ale ať už to znamenalo cokoliv, rozhodně se mu to nezamlouvalo. Navíc musel Charlie nosit obojek, který ho škrtil kolem krku, a když zrovna nemusel chodit na vodítku, děti ho pro změnu nenechali chvíli na pokoji. No uznejte – život pod psa.

A tak se štěně jednoho dne rozhodlo, že se vydá do světa za lepším životem. Jenže hned jak štěně překročilo práh domu, nastaly problémy. Po cestě před domem totiž jezdily jakési velké stroje, kterým lidé říkají auta. Naštěstí se štěněti podařilo před koly uniknout a utíkalo, co mu nohy stačily, až doběhlo do krásného parku plného zeleně.

Bez vodítka se štěně cítilo konečně volně a začalo zběsile pobíhat po trávníku, a protože již mělo lepší náladu, začalo štěkat na kolemjdoucí děti, aby si s ním chvíli pohrály. Jenže místo toho na něj lidé začali křičet a odhánět ho pryč, a tak štěněti nezbylo nic jiného, než vzít nohy na ramena. Utíkalo, jak nejrychleji mohlo, jenže nevědělo kam. Nakonec se štěně zastavilo kdesi v koutě a s vyplazeným jazykem hluboce oddechovalo. Tu si vzpomnělo na svůj domov. Místo, kde ho všichni mají rádi, nikdo na něj nekřičí, a nehrozí mu tam žádné nebezpečí. Jak moc toužilo štěně se tam vrátit, jenže cestu domů neznalo. A tak se hladové a vyčerpané štěňátko schoulilo v koutě a čekalo na zázrak.

Když už se pomalu stmívalo, uslyšelo štěně najednou známý hlas. „Charlie“ volaly na něj děti se slzami v očích a štěně se k nim se sklopenýma ušima rozeběhlo. Společně se vrátili domů a od té doby už štěně nikdy neuteklo. Ten den totiž pochopilo, co znamená ono „Charlie domů“ – byla to ta nejhezčí slova na světě.

4.7/5 - (61 votes)

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..