O strašidelné vráně

2 min. čtení

V jednom království žil král a královna a ti měli dceru princeznu. Byla moc krásná a taky hodná a všichni ji měli moc rádi. Král a královna se báli, aby princeznu nechtěl sežrat nějaký drak, a tak raději všechny draky zabili dopředu. A vypadalo to, že princezna bude žít dlouho a šťastně do doby, než se provdá za nějakého krásného prince a potom bude žít znovu dlouho a šťastně až do smrti.

Jenže to mělo háček. V království žila jedna zlá, strašidelná vrána. Bydlela ve velké jeskyni na vysoké hoře a měla ráda krásné věci. Ukradla už proto plno drahých obrazů a svícnů a taky koberců a všechno střádala ve své jeskyni. Jenže potom se jí zachtělo ukrást tu nejkrásnější věc, která v království byla. A to byla princezna.

A tak jedné tmavé noci přiletěla na zámek. Svým černým, strašidelně obrovským zobákem rozbila okno princezniny ložnice a unesla ji. Princezna sice křičela, ale nic jí to nepomohlo. Vránu nikdo nedokázal chytit. A tak se princezna ocitla v jeskyni na vysoké hoře a čekala, jestli ji přijde někdo zachránit.

A taky že jo. Král dál vyhlásit odměnu a do království se začali sjíždět udatní princové. Jenže ouvej, nikomu z nich se nedařilo vránu porazit. Když se rozmáchli mečem, vrána uletěla a potom se vrátila a klovla je svým velkým zobákem nebo je klepla svým obrovským křídlem. Princové brzy došli a král začínal být zoufalý.

Jenže tehdy se do jeskyně vyšplhal mladý krejčí, který to dobře uměl s nůžkami. Schoval se za obrazem a čekal. Vrána večer přiletěla a šla spát do svých krajkových peřin. Tehdy krejčí vylezl. Z kapsy vytáhl provaz, kterým vráně zavázal zobák a potom jí nůžkami rychle ušmikl obě křídla, aby už nemohla létat a někoho unášet, popadl princeznu a odvezl ji na hrad. Tam si ji vzal a žili spolu šťastně až do smrti.

FavoriteLoadingPřidat do oblíbených

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Nahoru