Jak se medvěd Brumla dostal k medu

3 min. čtení

Když začalo jaro, začala se probouzet různá zvířátka ze zimního spánku. Jedním z nich byl i velký medvěd Brumla. Celou zimu si pěkně hověl ve svém ukrytém pelechu. Když ale skončila zima, tak vylezl, protáhl se a hned hledal něco na zub. Dostal obrovskou chuť na med. To ale ještě nevěděl, co bude muset udělat, aby si  na něm pochutnal.

Chodil po lese a hledal, kde by med našel. Po chvíli přišel k mohutnému stromu. Byl tak obrovský, že ani pořádně neviděl konec jeho koruny. Když pod ním stál, sem tam kolem něj proletěla včelka. Brumla se po ní ohnal velkou tlapou, ale pak mu došlo, že kde jsou včelky musí být i med. Obešel celý strom a pozorně si prohlížel jeho korunu. A pak to uviděl. Na jedné z jeho větvi opravdu visel úl od včel. „Tam musí být i med.“ Pomyslel si.

Začal se snažit se stromem třást, ale byl moc velký a tak to nepomohlo. Najednou k němu přiletělo pár včeliček a začaly ho okřikovat: „Co to děláš ty velký medvěde. Co si myslíš, že přijdeš a jen proto, že máš chuť na med, tak nám setřeseš celý úl? Okamžitě s tím přestaň!“

Medvěd chtěl něco říct, ale když se nadechl, že odpoví, včelky začaly povykovat a splašeně létat kolem. „Už jdou, už jsou tady zase a teď ho určitě pokácí. Pomoc! Pomoc!“ Brumla nejdřív nechápal, co to do nich vjelo. Pak ale viděl, jak z dálky ke stromu přicházeli velcí a silní lidé a měli v rukách motorové pily. Jak se blížili k tomu stromu, tak mu vše došlo. Ti lidé chtějí pokácet ten krásný a velký strom a navíc tím zničí úl od včeliček. „Tak to nedovolím.“ Pomyslel si Brumla.

Schoval se za kmen stromu a když se lidé přiblížili, vyběhl zpoza stromu a začal řvát, jak nejvíc to uměl. Postavil se u toho na zadní tlapy a máchal těma předníma. Pomalu se přibližoval k překvapeným lidem a nepřestal nahánět hrůzu. Lidé úplně zbledli. Zahodili tam své pily a sekery a dali se na útěk. Od té doby už je tam nikdo nikdy neviděl.

Pak si Brumla, vyčerpaný po takovém výkonu, lehl pod strom a uvědomil si, že mu pořád kručí v břiše. Včelky vše ze stromu pozorovaly a protože byly vděčné, že jim Brumla zachránil strom i domov, tak mu donesly ze svého úlu pěkně velkou hromadu medu. Od té doby Brumla chodí pravidelně za včelkama pro med. Už netřese s celým stromem, ale vždy hezky o něj poprosí. A přitom dává pozor, aby se už nikdo nepokusil zničit strom ani úl od jeho kamarádek včeliček.

4.9/5 - (17 votes)
FavoriteLoadingPřidat do oblíbených

Komentáře: 2

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..